Profil firmy

Dnem 3.4.1991 vzniklo rodinné sdružení podnikatelů Drbal a spol, do kterého vstoupili bratři Drbal Miloš (1954) a Drbal Ivan (1943), jeho syn Drbal Ivan ml.(1969), a synův tchán Filípek Josef (1949). Všichni do té doby pracovali v přidružené výrobě JZD Hrubá Vrbka, která se zabývala studnařstvím a výstavbou železobetonových spouštěných studní a jímek. První dva jmenování zde působili přes 15.let. Studnařství ovšem byla záležitost 100 - leté tradice, protože již děda bratrů Drbalů se touto činností zabýval a jejich otec Rudolf s bratry Josefem a Karlem byly vyhlášená studnařská firma.

Razítko bratrů Rudolfa, Karla a Josefa Drbalových (viz. foto níže).
Jejich heslo: "Za málo peněz - hodně práce !"

Nově založené sdružení pokračovalo v předešlé náplni a věnovalo se především studnařské činnosti,budování jímek a domovních septiků. V roce 1994 při plynofikaci obce Chválkovice, ve které firma sídlí, pomáhala firma s výkopovými pracemi při pokládce plynu vyškovské firmě Quantum a to bylo pro její další náplň rozhodující. Dobrá spolupráce s firmou Quantum pokračovala v dalších obcích okresu ( Podomí, Moravské Prusy, Boškůvky, Uhřice a další ), a tak se staly zemní práce na plynofikaci převažující činností firmy. Od konce roku 1995 si firma přibrala zaměstnance, nejdříve opět z rodiny, a pak několik dalších z okolních vesnic. Takto firma působí dosud. Většinu roku se zabývá pracemi na plynofikaci, dále dle zakázek studnařským pracemi kde převažují práce na čištění a opravách studní a na výkopem nových. Dále teké výkopy a pokládání inženýrských sítí. Od roku 2001 se změnou v zákonech, odstoupila firma od používání názvu Drbal a spol,sdružení na současný název Ivan Drbal.

Drbal Ivan Drbal Ivan ml. Drbal Miloš Filípek Josef
Drbal Ivan Drbal Ivan ml. Drbal Miloš Filípek Josef

 

2014

-------------------IVAN DRBAL----------------------------------------------------------- MILOŠ DRBAL-------------------------

Od roku 2005 zůstali ve sdružení Drbal Ivan ml. a Drbal Miloš. Filípek Josef pracoval ve firmě ještě rok a půl jako zaměstnanec a pak odešel do důchodu. Ivan Drbal odešel do důchodu ale firmě pomáhal prácí i radou do posledních chvil svého života ( zemřel 7.5.2012 ).

Fotografie - razítko bratrů Rudolfa, Karla a Josefa Drbalových a Živnostenský list.

V roce 2018 odešel Miloš Drbal do důchodu a ukončil podnikání.

V 5/2018 byla firma jako podnik z velké části vložena do GRAVA stavby s.r.o. IČ 06652298

www.gravastavby.cz

Razítko bratrů Rudolfa, Karla a Josefa Drbalových. Živnostenský list

Společnost byla vložena od roku 2018 do společnosti
Grava stavby s.r.o.
mobil: 602 703 976

SÍDLO FIRMY

Chválkovice u Bučovic 149
683 41 Bohdalice

ivandrbal@ivandrbal.cz

najdete nás - mapka

IVAN DRBAL - studnařství a zemní práce, Chválkovice u Bučovic 149, 683 41 Bohdalice
tel.:(+420) 602 703 976, e-mail: ivandrbal@ivandrbal.cz